Ostatnia wizyta: Obecny czas: 29 Mar 2024, 08:34


Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 346 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sponsor
PostWysłany: 28 Paź 2020, 20:01 
Uczestnik

Rejestracja: 13 Sie 2018, 15:18
Posty: 437
Dlatego akurat tutaj klub nie powinien na siłę szukać oszczędności i sprowadzić kompetentną osobę, która by się zajęła właśnie szukaniem i przygotowywaniem gruntu pod „rozmowy”. Szczebel centralny od 5 lat i ciągle ta sama gadka. W klubie za wszystko odpowiada 3-4 osoby i nie możemy sobie pozwolić na to i tamto. Jakoś na głupie i zbędne transfery klub sobie pozwalał niejednokrotnie


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sponsor
PostWysłany: 28 Paź 2020, 20:07 
Początkujący

Rejestracja: 19 Sie 2020, 11:08
Posty: 201
Dokładnie tak. Ananasy typu Davi, Mendi czy Barisic (któremu do końca czerwca tego roku musieliśmy płacić) łącznie nas kosztowały dobrych kilkadziesiąt tysięcy zł (myślę, że blisko setki si e zakręciło). Za tę kwotę opłaciłoby się porządnego marketingowca. Forma współpracy mogłaby być zadaniowa, jeżeli już klub chciałby przyoszczędzić (co jest zasadne).


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sponsor
PostWysłany: 29 Paź 2020, 08:30 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010, 11:49
Posty: 831
w zarzadzie masz 2 prezesow jednej ze spolek na strefie. maja oni bezposredni i latwy kontakt z pozostalymi prezesami spolek, wiec tutaj sytuacja jest klarowna

wielu jest sponsorow mniejszych ktorzy dorzycaja do worka pieniazki i to poklosie wlasnie takich dzialan, potrzeba wiecej takich i mysle ze to w tym kierunku idzie....

dziwna sytuacja jesli firma daje kase na klub i wysyla maila na jakis tam adres marketingowy z zapytaniem czy dalej ma dawac, smierdzi mi amatorka,

veynev94 napisał(a):
[...]Za tę kwotę opłaciłoby się porządnego marketingowca. Forma współpracy mogłaby być zadaniowa, jeżeli już klub chciałby przyoszczędzić (co jest zasadne).


Ty ciagle odkad sie tu zarejestrowales piszesz o tym samym... zatrudnic marketingowca... nie wiem pracy szukasz??

rzucacie hasla 5 lat szczebel centralny... ale firmy niechetnie wchodza w klubu zwlaszcza jesli nie sa spolkami akcyjnymi... dzis mamy spolke ale to dopiero pare miesiecy...

_________________
Stal Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sponsor
PostWysłany: 29 Paź 2020, 09:04 
Początkujący

Rejestracja: 18 Paź 2016, 22:04
Posty: 235
Przecież 90 % firm ze strefy to spółki z kapitałem zagranicznym lub siedzibą w innej części Polski. Co z tego, że umówisz się z dyrektorem lub prezesem? on o takich sprawach jak sponsoring klubów sportowych nie decyduje. Najczęściej on ma pilnować tylko działalności operacyjnej firmy, produkcji, kadr, zaopatrzenia itd. Za inwestycje czy inne decyzje strategiczne odpowiada kto inny, zarząd, właściciel itp. Umów się z którymś z właścicieli kronospanu, może przyleci do Mielca swoim prywatnym Jetem, lub ty do niego swoim... :)
Niestety w Mielcu strefa w tym wypadku działa na niekorzyść, ze względu na pochodzenie kapitału który jest zainteresowany maksymalizacją zysku a nie społeczną odpowiedzialnością, bo tą robi u siebie w siedzibie. Przez to że ludzie znaleźli pracę na strefie nie zakładali swoich biznesów i pod tym względem w Mielcu nie ma dużych rodzimych przedsiębiorstw tak jak np. w Sączu. Jest dużo małych firm ale ich właściciele często walczą o przetrwanie na rynku zdominowanym przez światowych gigantów lub są poddostwcami robiącymi palety bądź dostarczają komponenty metalowe. Ich możliwości na rozdawanie pieniędzy są mocno ograniczone. Trzeba by poszukać firm, którym zależy na reklamie swojej marki wśród ludzi interesującej się piłką nożną. Będą to firmy które wytwarzają produkt gotowy do sprzedaży a nie są poddostawcami dla motoryzacji czy lotnictwa. Ile takich firm rodzimych jest w Mielcu i okolicy? Chyba mało, trzeba szukać ich w całej Polsce...


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sponsor
PostWysłany: 29 Paź 2020, 09:30 
Początkujący

Rejestracja: 15 Paź 2020, 08:03
Posty: 69
Sytuacja z przed kilku miesiecy.

Firma X daje 3 tysiące zł miesięcznie od 2 lat. Nagle przychodzi jej faktura na 3583 zł. Telefon do klubu odebrany za 9 razem i odpowiedz: " a bo ciężkie czasy i nam więcej potrzeba" :shock:

Takimi działaniami daleko nie zajdziemy jeżeli chodzi o poszukiwanie sponsorów. Mielec jest mały i historia pewnie się już rozeszła.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sponsor
PostWysłany: 29 Paź 2020, 11:04 
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Paź 2016, 16:02
Posty: 552
KidMaN napisał(a):
shelby3001 napisał(a):
taki Kronospan obligatoryjnie powinien łożyć na sport w Mielcu i prosic o wiecej...


Czasy WSK odeszły bezpowrotnie a prywatna firma nic nie musi a wszystko może....


nie chodzi mi o czasy WSK tylko o rekompensate dla lokalnej spolecznosci za wielce szkodliwa dzialalnosc tej firmy.


szylu napisał(a):
veynev94 napisał(a):
[...]Za tę kwotę opłaciłoby się porządnego marketingowca. Forma współpracy mogłaby być zadaniowa, jeżeli już klub chciałby przyoszczędzić (co jest zasadne).


Ty ciagle odkad sie tu zarejestrowales piszesz o tym samym... zatrudnic marketingowca... nie wiem pracy szukasz??



nic Szylowi nie umknie tutaj :lol:
nie dziw mu sie Veynev reprezentuje zamierzchla nomenklature, zreszta jest tu nas znacznie wiecej...


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sponsor
PostWysłany: 29 Paź 2020, 12:10 
Specjalista

Rejestracja: 02 Wrz 2010, 10:19
Posty: 944
shelby3001 napisał(a):
KidMaN napisał(a):
shelby3001 napisał(a):
taki Kronospan obligatoryjnie powinien łożyć na sport w Mielcu i prosic o wiecej...


Czasy WSK odeszły bezpowrotnie a prywatna firma nic nie musi a wszystko może....


nie chodzi mi o czasy WSK tylko o rekompensate dla lokalnej spolecznosci za wielce szkodliwa dzialalnosc tej firmy.


Ty tak na powiaznie piszesz ? :)
Przeciez te firmy maja daleko w dupie wszystkich co tu mieszkaja oraz ten klub i nikt ich do niczego nie zmusi...

Owszem marketingowiec by sie przydal ale nie teraz tylko w przyszlym sezonie. Ktos ambitny na dorobku. Ktos kto sprawi ze zapanuje "moda na Stal" w miescie i regionie

Szylu wie co mowi bo sam byl prezesem i wie jak mozna wlasne zeby zjesc na rozmowach sponsorskich i wie jak ciezko jest COKOLWIEK zalatwic
Gdyby nie T.P. to tak jak mowie gralibysmy dalej miedzy III a II liga i to by byl szczyt mozliwosci tego klubu bez zadnego wsparcia


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sponsor
PostWysłany: 29 Paź 2020, 13:08 
Początkujący

Rejestracja: 19 Sie 2020, 11:08
Posty: 201
MatiN1939 napisał(a):
Sytuacja z przed kilku miesiecy.

Firma X daje 3 tysiące zł miesięcznie od 2 lat. Nagle przychodzi jej faktura na 3583 zł. Telefon do klubu odebrany za 9 razem i odpowiedz: " a bo ciężkie czasy i nam więcej potrzeba"

Takimi działaniami daleko nie zajdziemy jeżeli chodzi o poszukiwanie sponsorów. Mielec jest mały i historia pewnie się już rozeszła.


No, to mamy drugi przykład. Więc może nie jest tak zajebiście, jak mówi szylu, i jednak zdarza nam się OLEWAĆ SPONSORÓW albo przekaz do nich formułować pt "DEJ PINIONSZKI BO MAM CHORĄ STAL"

A tak na poważnie, ja tylko wrzuciłem kamyczek do ogródka czy poważnie podchodzimy do tematu sponsorów, skoro dzieją się takie akcje, jak opisana. Jeżeli serio szylu uważasz, że nie ma nic dziwnego w tym, że SPONSOR PRZYPOMINA, mailowo, (skoro wcześniej dodzwonienie się do marketingu spełzło na niczym), że kończy się umowa, to ja nie mam pytań. Mnie się wydaje, że to powinno wyglądać dokładnie odwrotnie, i to klub zawczasu powinien takie tematy antycypować. Narzekanie "hurr durr OBCY KAPITAŁ" jest tanią wymówką. A Suzuki to jak rozumiem jest firma z kieleckiego, tak? :D A na całkiem fajnych zasadach wspierają Koronę.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sponsor
PostWysłany: 29 Paź 2020, 13:27 
Początkujący

Rejestracja: 15 Paź 2020, 08:03
Posty: 69
Prezes klubu powinien zapraszać sponsorów i potencjalnych sponsorów na VIPy na mecze (te które można było ogladać z wysokości trybun). Popijać z nimi whisky z górnej półki, przedstawiać oferty, propozycje współpracy.

Nasz "prezes" - o ile tak można nazwać Bartka, bo w jego przypadku to troszke górnolotne stwierdzenie stoi z krótkofalówką w dresach i poprawia banery po wyjściu piłkarzy na boisko... no jak to wygląda ?


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Sponsor
PostWysłany: 29 Paź 2020, 13:50 
Specjalista

Rejestracja: 31 Sie 2010, 14:46
Posty: 1046
MatiN1939 napisał(a):
Prezes klubu powinien zapraszać sponsorów i potencjalnych sponsorów na VIPy na mecze (te które można było ogladać z wysokości trybun). Popijać z nimi whisky z górnej półki, przedstawiać oferty, propozycje współpracy.

Nasz "prezes" - o ile tak można nazwać Bartka, bo w jego przypadku to troszke górnolotne stwierdzenie stoi z krótkofalówką w dresach i poprawia banery po wyjściu piłkarzy na boisko... no jak to wygląda ?


I wtedy wjeżdża idiota z barierką i rzuca nią w ochroniarza.

_________________
STAL Mielec


Góra
   
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 346 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 32 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

stat4u