Ostatnia wizyta: Obecny czas: 29 Mar 2024, 06:56


Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 220  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ekstraklasa 2020/2021
PostWysłany: 29 Wrz 2020, 08:08 
Początkujący

Rejestracja: 18 Paź 2016, 22:04
Posty: 235
Dobrze że w końcu dopisało szczęście i wygraliśmy ale...
To co wyprawia nasza obrona to tragedia, straszny chaos. Błyszko po wejściu wyglądał jak zwierzątko futerkowe wypuszczone z klatki. Pomocy też praktycznie nie ma, poza Domańskim i Makiem który strzelił pewnie dwie bramki wygląda to słabo. Nie potrafimy utrzymać się przy piłce i rozegrać paru celnych podań. Urbańczyk odstawał już w pierwszej lidze w ekstra to już stanowczo za wysokie progi, czy tego nikt nie widzi? Prokić napastnikiem też nie będzie i dziwi mnie to, że trener tego nie rozumie. Może to dowodzić słabej formy i umiejętności Zjawińskiego i Tomczyka. Znów gramy piątką obrońców co kompletnie nie przekłada się na powstrzymywanie przeciwnika, mam wrażenie że lepiej jest gdy gramy 4 obrońców z Matrasem w środku, choć jego zwrotność nie powala. Gorzej bo Getka też objeżdżają jak chcą, o Flisie nie będę wspominał.
Nie napawa to wszystko optymizmem, mimo pięknego zwycięstwa. Wydaje się że na drugą rundę zarząd będzie musiał zrobić poważne wzmocnienia i nie iść na kompromisy tak jak przed tą rundą. Niestety nie widzę żeby ktoś sprowadzony podwyższył nasz poziom ponad to co widzieliśmy w 1 lidze. Jako takim, jedynym wzmocnieniem jest Kościelny. Szkoda, że nie udało się sprowadzić mniej zawodników a troszkę z większymi umiejętnościami. Teraz ci co przyszli będą obciążać budżet nie wnosząc nic na poziomie ekstraklasy.
Szanuję każdego zawodnika i nie chodzi mi o dokopanie komuś czy nazywanie kogoś szrotem co wg. mnie jest bardzo obraźliwe i nie na miejscu. Są to za pewne dobrzy piłkarze być może jeszcze nie osiągnęli swojego sufitu, ale na ten moment nie są wzmocnieniami na poziomie ekstraklasy.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Ekstraklasa 2020/2021
PostWysłany: 29 Wrz 2020, 08:23 
Specjalista

Rejestracja: 21 Sie 2010, 09:54
Posty: 840
Czy my Polacy nie potrafimy się cieszyć? Wygrali chłopaki mecz z mocnym zespołem, a tu epopeje ze nikt się nie nadaje na ekstraklasę.

_________________
Stal Mielec


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Ekstraklasa 2020/2021
PostWysłany: 29 Wrz 2020, 08:29 
Zaawansowany

Rejestracja: 15 Cze 2014, 17:47
Posty: 548
Wygraliśmy z zespołem który dotąd nie strzelił nawet bramki. Punktu ważne i nikt tego nie umniejsza natomiast nasza słaba obrona wola o pomstę do nieba. Co do napastnika to mieliśmy przykład dobitny już w 1 szej minucie. Każdy napastnik z instynktem odrazu leje taką piłkę na bramę ale Andrzej co robi? Staje sobie próbuje kiwać przekładać na drugą nogę szukać podania.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Ekstraklasa 2020/2021
PostWysłany: 29 Wrz 2020, 08:30 
Zaawansowany

Rejestracja: 25 Lis 2013, 13:33
Posty: 614
I my i Podbeskidzie prezentujemy tak radosny futbol w obronie, że mecz w BB może być całkiem miły dla oka :lol:
A tak poważnie, to liczyły się tylko punkty i te w komplecie zostają u nas. I wolę w takich okolicznościach wygrać, niż po pięknej grze przegrać lub zremisować. Jasne, że nie przyszli do Stali zawodnicy, którzy z miejsca wniosą do zespołu inną jakość, ale o tym przecież od początku wiedzieliśmy. Kibicujemy mocno ze świadomością, że raz będzie lepiej, raz gorzej, a raz pewnie i tragicznie. Takie już losy beniaminka, który nie dysponuje pieniędzmi chociażby Michała Świerczewskiego...
BTW - Darek Skrzypczak przechodził chyba w trakcie meczu stan przedzawałowy, bo na konferencji pomyliła mu się kolejność prawie wszystkiego ;)


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Ekstraklasa 2020/2021
PostWysłany: 29 Wrz 2020, 09:21 
Uczestnik

Rejestracja: 20 Wrz 2018, 13:10
Posty: 398
Maciek napisał(a):
Czy my Polacy nie potrafimy się cieszyć? Wygrali chłopaki mecz z mocnym zespołem, a tu epopeje ze nikt się nie nadaje na ekstraklasę.


Sądzę, że każdy z nas wczoraj podskakiwał z radości po strzelonych bramkach i wygranych meczach. Nie można stwierdzić, że nie potrafimy się cieszyć. Tu chodzi jednak o coś innego - styl zespołu i poszczególne trybiki tej "machiny". Szczęśliwie można wygrać lub przegrać każdy mecz, ale koniec końców prezentując słaby poziom na koniec tabeli wszystko się kompensuje i pozycja w tabeli będzie odwzorowaniem siły Stali. Pomimo zwycięstwa chyba każdy z nas widzi, że jest jeszcze wiele do poprawy i na to właśnie zwracamy uwagę. Mimo wszystko mam nadzieję, że drużyna po tym meczu urosła, bo zwycięstwo było już o włos w Płocku i Krakowie.

A kwestia wzmocnień niestety musi być dostosowana do naszych możliwości - finansowych jak i organizacyjnych (m.in. brak scoutów). Musimy się liczyć z tym, że nie będziemy w stanie rywalizować o uznane nazwiska z ekipami, które są w ESA już x lat, a zdolna młodzież jest wyłapywana przez scoutów z innych klubów.

Pozostają złote strzały lub zawodnicy niechciani w innych klubach. Po cichu liczę, że rzutem na taśmę zgłosi się jeszcze jakiś dobry piłkarz, który w obecnym klubie nie odgrywa ważnej roli.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Ekstraklasa 2020/2021
PostWysłany: 29 Wrz 2020, 09:55 
Początkujący

Rejestracja: 19 Sie 2020, 11:08
Posty: 201
marcinekk napisał(a):

Szczęśliwie można wygrać lub przegrać każdy mecz, ale koniec końców prezentując słaby poziom na koniec tabeli wszystko się kompensuje i pozycja w tabeli będzie odwzorowaniem siły Stali. Pomimo zwycięstwa chyba każdy z nas widzi, że jest jeszcze wiele do poprawy i na to właśnie zwracamy uwagę. Mimo wszystko mam nadzieję, że drużyna po tym meczu urosła, bo zwycięstwo było już o włos w Płocku i Krakowie.



Jak sam zauważyłeś, byliśmy o włos od zwycięstwa już w pierwszym meczu w Płocku. Wówczas widziałem praktycznie tę samą jakość co w 1 lidze. Nawet tacy zawodnicy jak Urbańczyk czy nieopierzony Flis potrafili dać bodziec. Z Górnikiem wyglądało to już słabiej, ale pamiętamy jaki miał on bilans w pierwszych 4 spotkaniach, plus strzał Manneha z gatunku tych, co zrywają pajęczynę- no szans nie było, po prostu. A pamiętacie, że na początku meczu Prokić wyszedł sam na sam i gdyby nie jego skłonność do marnowania "setek", wyszlibyśmy z tym samym Górnikiem na prowadzenie? Ktoś powie, że nie ma co gdybać. Może i nie ma. Ale na pewno nie jesteśmy zahukanym beniaminkiem, który najlepiej niech już się szykuje na 1 ligę. Pokazywaliśmy to fragmentami niemal w każdym meczu. Nawet Lechii, która rozjechała TSP potrafiliśmy strzelić 2 gole- a to był nasz najsłabszy mecz jak dotąd.

Co do meczu- obejrzałem wczoraj powtórkę, bo jednak optyka z trybun jest inna. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy- zagraliśmy zdecydowanie agresywniej- chyba po raz pierwszy od meczu w Płocku. Wybiegaliśmy 7 km więcej niż Piast, co jest pewno też pokłosiem tego, że oni skończyli we czwartek o 22 spotkanie z Kopenhagą. Pierwsza zdobyta bramka po świetnym, nieszablonowym wejściu Urbańczyka w pole karne- btw- kto pamięta, żeby w ogóle kiedykolwiek dotąd tam się zapuszczał? To też pokazuje, jakie warianty są ćwiczone- z rozciągnięciem gry i wejściami w wolne strefy nawet defensywnych zawodników- momentami wysoko był też Flis- niestety, to chyba jeden z gorszych zawodników tego meczu i myślę, że tym spotkaniem wypadł z "11", tym bardziej, że Sus tym razem dał radę.
Co do Flisa- niestety operowanie lewą nogą po prawej stronie to po prostu zwiększone ryzyko kontry- piłka zamiast "od rywala" jest "przy rywalu"- było tych groźnych kontr kilka.
Getek dał Makowi piękną asystę, ale fatalnie krył Żyrę. Totalnie sobie z nim nie radził przy stalych fragmentach- po jednym z nich Żyro "przełamał" się w Mielcu. Urbańczyk głupio stracił przy go;u na 1:2, po kółeczku- jak wcześniej w 1. połowie Tomasiewicz. Potem jednak podjął świetną decyzję przyspieszającą grę i szybko było znów 2:2.
Bohaterem- co pewnie nikogo nie zaskoczy- był Mak. Zauważcie, jak on znika w meczu- nie ma go, wszyscy by go zmienili- a on strzela gola. A potem drugiego :D Świetna skuteczność i też mądre przytrzymywanie piłki w kluczowych momentach
Ale cichym bohaterem jest dla mnie Domański- pierwsza połowa słabsza, mimo wykorzystanego karnego, ale w drugiej wziął kierownicę w swoje ręce. Asysta, kluczowe podanie do Getka przy golu na 3:2- dla mnie jednak Man of the match.
Natomiast granie na 2 DP to w tym momencie najbardziej optymalna opcja, szczególnie z silniejszymi rywalami. Granie na samego Matrasa czy Urbańczyka to dziura w środku pola i autostrada dla rywali.

Co poza tym? Właśnie ten mecz dał nam głęboki oddech, bo z pewnością brakowało nam nieco luzu w tej smutnej jak...wiadomo co lidze ;) To też nie było tak, że Piast nas zdominował jak Niemcy Polskę w 2014, a nam się przydarzył cud i wygraliśmy to spotkanie. Piast oddał...6 strzałów, my 4. Byliśmy skuteczniejsi, co dotąd akurat nie było naszą cechą.

Paradoksalnie teraz...najtrudniejszy mecz jak dotąd, bo zjawisko uśpienia czujności po sukcesie jest często obserwowane w naszej piłce.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Ekstraklasa 2020/2021
PostWysłany: 29 Wrz 2020, 11:33 
Uczestnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2018, 19:35
Posty: 328
Mamy to, pierwsze 3 punkty w ekstraklasie po awansie, a komu je zawdzięczamy> oczywiście dzięki Domańskiemu który ładnie przyśpieszał grę kluczowymi podaniami i miał swój udział przy każdej bramce.
Co do Urbańczyka mam mieszane odczucia, niby wywalczył karnego po którym objęliśmy prowadzenie, ale z drugiej strony po jego stracie poszła kontra i straciliśmy drugą bramkę. Urbańczyk dużo biega, w tym meczu przebiegł ponad 11 km, ale gdy ma pokrytych kolegów, to nie wie co zrobić z piłką i ją traci.
Ale to nic w porównaniu z Flisem który był najsłabszym piłkarzem Stali w tym meczu, non-stop po jego stronie szły ataki Piasta w pierwszej połowie.
Zarząd Stali powinien się grubo zastanowić nad transferem prawego obrońcy z doświadczeniem ekstra klasowym, bo wynalazki z pierwszej ligi tutaj nie wypalą.
Kolejna sprawa to Tomasiewicz, który po otrzymaniu piłki zaraz się przewraca po kontakcie z przeciwnikiem. Panie Tomasiewicz weź Pan zobacz jak gra niski zawodnik - Kun w Rakowie, trzeba trochę przypakować na siłce, nabrać szybkości i nie będzie się Pan przewracał jak łajza. Według mnie za zasługi z pierwszej ligi nie powinien być ustalany pierwszy skład w ekstraklasie.
Co jeszcze bym zmienił to oczywiście wpuścił Tomczyka od pierwszej minuty, bo ładnie umie się zastawić i mógłby lepiej poklepać piłką z Domańskim czy Makiem.
Ogólnie to brakuje mi gry z pierwszej piłki i wychodzenia piłkarzy na wolne pole, bo wszyscy nazbyt kurczowo trzymają się swoich pozycji na boisku i stąd dużo strat w ataku szczególnie w pierwszej połowie.
Grajmy swoją szybką piłkę, a okazja będzie przednia bo Podbeskidzie ma najsłabszą defensywę w lidze i liczę na kolejne punkty w weekend.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Ekstraklasa 2020/2021
PostWysłany: 29 Wrz 2020, 12:17 
Profesjonalista

Rejestracja: 22 Cze 2013, 21:09
Posty: 1434
FeniR napisał(a):
Mamy to, pierwsze 3 punkty w ekstraklasie po awansie, a komu je zawdzięczamy> oczywiście dzięki Domańskiemu który ładnie przyśpieszał grę kluczowymi podaniami i miał swój udział przy każdej bramce.
Co do Urbańczyka mam mieszane odczucia, niby wywalczył karnego po którym objęliśmy prowadzenie, ale z drugiej strony po jego stracie poszła kontra i straciliśmy drugą bramkę. Urbańczyk dużo biega, w tym meczu przebiegł ponad 11 km, ale gdy ma pokrytych kolegów, to nie wie co zrobić z piłką i ją traci.
Ale to nic w porównaniu z Flisem który był najsłabszym piłkarzem Stali w tym meczu, non-stop po jego stronie szły ataki Piasta w pierwszej połowie.
Zarząd Stali powinien się grubo zastanowić nad transferem prawego obrońcy z doświadczeniem ekstra klasowym, bo wynalazki z pierwszej ligi tutaj nie wypalą.
Kolejna sprawa to Tomasiewicz, który po otrzymaniu piłki zaraz się przewraca po kontakcie z przeciwnikiem. Panie Tomasiewicz weź Pan zobacz jak gra niski zawodnik - Kun w Rakowie, trzeba trochę przypakować na siłce, nabrać szybkości i nie będzie się Pan przewracał jak łajza. Według mnie za zasługi z pierwszej ligi nie powinien być ustalany pierwszy skład w ekstraklasie.
Co jeszcze bym zmienił to oczywiście wpuścił Tomczyka od pierwszej minuty, bo ładnie umie się zastawić i mógłby lepiej poklepać piłką z Domańskim czy Makiem.
Ogólnie to brakuje mi gry z pierwszej piłki i wychodzenia piłkarzy na wolne pole, bo wszyscy nazbyt kurczowo trzymają się swoich pozycji na boisku i stąd dużo strat w ataku szczególnie w pierwszej połowie.
Grajmy swoją szybką piłkę, a okazja będzie przednia bo Podbeskidzie ma najsłabszą defensywę w lidze i liczę na kolejne punkty w weekend.

Przeciez jest doswiadczony prawy obronca ,nazywa sie Sus.


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Ekstraklasa 2020/2021
PostWysłany: 29 Wrz 2020, 12:19 
Uczestnik
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2018, 19:35
Posty: 328
nowy102 napisał(a):
Przeciez jest doswiadczony prawy obronca ,nazywa sie Sus.


Taki doświadczony że ma braki kondycyjne i gra końcówki meczów. :lol:


Góra
   
 
 Temat postu: Re: Ekstraklasa 2020/2021
PostWysłany: 29 Wrz 2020, 13:14 
Profesjonalista

Rejestracja: 22 Cze 2013, 21:09
Posty: 1434
Co ma doswiadczenie z brakami kondycyjnymi(które sobie wymysliles na poczekaniu)


Góra
   
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 220  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 78 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

stat4u